Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti gerekli cihazlar olmadan çoğu zaman oldukça zordur. Su kaçağının olduğu noktadan sızan az fakat sürekli bir su sızıntısı zaman içinde zemin ve duvarlar içinde yürüyerek alt katta aynı hizada değilde, bambaşka bir yerden ortya çıkabilir. Ve siz bu durumu aylar sonra alt komşunuz haber vermeye geldiğinde öğrenirsiniz. İşte böyle bir durumda gerekli cihazlar olmadan su kaçağı tespiti çok çok zordur.

Kırmadan su kaçağı bulma

Günümüzde su kaçağı bulmak için kullanılan en etkili yöntem hassas dinleme cihazıyla, kaçak noktasında oluşan su sesini dinlemek ve sesin şiddetine göre takip ederek en şiddetli olduğu noktayı yani arızanın oluştuğu yeri noktasal olarak tespit etmektir. Bu yöntem su sesinin şiddeti cihazla duyulabilecek kadar yeterli olduğunda gayet güzel çalışır. Ses yeterli veya hiç olmadığında da çözüm vardır. Bu durumda da konutun su girişi ana şebekeden ayrılır ve bu noktadan basınç pompasıyla konut içi su basıncı yükseltilerek su kaçıran noktanın ses çıkartması sağlanır. Ses çıktıktan sonra su kaçağı bulma işlemi kolaylaşır.

Noktasal su kaçağı tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti sayesinde ortalık boşyere kırılıp dökülerek pisletilmez, masraflar gereksiz artırılmaz ve onarım süresi çok kısalır. Kaçağın oluştuğu yer noktasal olarak tespit edildiğinden arıza en az masrafla ve en kısa sürede onarılmış olur.

Kırıp dökmeden su kaçağı tespiti

Tıkla AraWhatsapp Ara