Su Tesisatçısı

Petek Temizliği

Petek Temizliği - Petek Temizleme

Petek temizliği yaptırarak kalorifer sisteminizin ilk günkü gibi güzel ısıtmasını sağlarsınız. İki yılda bir kere yaptıracağınız petek temizleme doğalgaz fatura bedelini düşüreceği gibi kombinin de sağlıklı çalışmasını sağlayarak ömrünü uzatacaktır.

İlaçlı Petek Temizliği - Cihazla Petek Temizleme

Doğalgaz kalorifer tesisatı içinde kombi tarafından ısıtılarak radyatör peteklerine gönderilen sabit bir miktar su vardır. Radyatör peteğinin kanallarında rahatça dolaşan sıcak su üzerindeki ısıyı bırakarak kombiye geri döner. Bu su eksilmediği sürece yıllarca kullanılmaktadır. Fakat zaman içinde içinde dolaştığı malzemenin artıklarıyla su kirlenir ve tesisatın çeşitli yerlerinde çamurumsu tabakalar oluşturur. İşte bu birikimler peteklerde olduğunda kanallar daralıp tıkandığından sıcak su üzerindeki ısıyı bırakamadığından ısıtma verimi düşer.

2 Yılda Petek Temizleme Yaptırınız. Petek Temizliği İyi Isıtır Az Ödetir

Petek Temizliği yaptırma zamanının gelip gelmediğini petekleri elle kontrol ederek de anlayabilirsiniz. Tıkanmış peteklerin yüzeylerinde soğuk bölgeler görebilirsiniz. Bu duruma gelmeden önce 2 yılda bir yaptıracağınız petek temizliği kalorifer tesisatınızın ömrünü uzatacaktır.

Tıkla AraWhatsapp Ara